Nie ma już przeszkód, wojsko może zacząć montować most tymczasowy na Kamienicy

Nie ma już przeszkód, wojsko może zacząć montować most tymczasowy na Kamienicy

To już pewne. Od przyszłego tygodnia na plac budowy nad rzeką Kamienica wkroczą żołnierze z 3 Batalionu Inżynieryjnego i rozpoczną montaż mostu tymczasowego. Dzisiaj nowosądeccy radni podjęli uchwałę dotyczącą zabezpieczenia 1 420 623,72 zł dla Agencji Rezerw Materiałowych w razie, gdyby doszło do uszkodzenia przeprawy. 

Radni w tej kwestii byli jednomyślni. Wszyscy poprali projekt uchwały i obyło się bez zbędnych dyskusji. Tym samym, nie ma już żadnych przeszkód, aby długo wyczekiwany most tymczasowy, połączył brzegi Kamienicy. Zgodnie z zapewnieniami prezydenta miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, termin zakończenia prac nie jest zagrożony. Prawdopodobnie od 1 listopada mieszkańcy regionu będą mogli korzystać z przeprawy.

Składana konstrukcja ma posłużyć do 30 czerwca 2022 roku. Wojsko użycza ją za darmo, jednak jeśli przez okres użytkowania zostanie uszkodzona, miasto poniesie koszty, tzw. karę umowną. Stanowi ona równowartość przeprawy, czyli ponad 1,4 mln.

Przypominamy, pod koniec listopada ubiegłego roku doszło do uszkodzenia dźwigarów przęsła mostu nad Kamienicą przy ul. Kamiennej, który finalnie wzmocniono i przywrócono przez niego ruch autobusowy. Niespełna osiem miesięcy później (22 czerwca) zaszła konieczność zamknięcia przeprawy. Po ulewnych opadach deszczu, rzeka Kamienica przybrała na sile istniało ryzyko, że uszkodzony wcześniej most, może stanowić zagrożenie dla pojazdów. Od tej pory samochody poruszały się objazdami.

w sierpniu br. nowosądeccy radni zdecydowali, że na budowę mostu tymczasowego miasto przeznaczy 1,2 mln złotych, z czego 250 tysięcy na przygotowanie dokumentacji. Również wójt Kamionki Wielkiej Andrzej Stanek zadeklarował wsparcie w wysokości 200 tys. zł. Początkiem października władze miasta podpisały umowę z dowódcą 3 Batalionu Inżynieryjnego ppłk Radosławem Podolskim na transport i montaż mostu tymczasowego na rzece Kamienica.

NS/ Urząd Miasta Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.