Nie chcieli jej w Nowym Sączu. Została prawą ręką wójta Kamionki Wielkiej

Dzień przed rozpoczęciem Nowego Roku (31 grudnia 2018), po 12 latach pracy na stanowisku kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Małgorzata Antkiewicz-Wójs otrzymała wypowiedzenie z rąk wiceprezydenta Artura Bochenka. Tego samego dnia pożegnano również jej zastępcę Janusza Blachurę. Powodem, tak jak w przypadku wcześniejszych zwolnień, była utrata zaufania nowych władz do pracowników magistratu.

wsb3

Była kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Sączu właśnie wygrała konkurs i w ubiegły czwartek (4 lipca) została sekretarzem Gminy Kamionka Wielka. Dodatkowo pod nieobecność wójta Andrzeja Stanka, będzie go zastępować i kierować tamtejszym urzędem.

 

,,Nowa sekretarz ma 21-letnie doświadczenie zawodowe w administracji samorządowej. Pracowała w Urzędzie Miasta Nowego Sącza, w tym przez 12 lat pełniła funkcję Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Sączu. Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji, uzyskując tytuł mgr prawa. W ubiegłym roku w październiku została uhonorowana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Odznaką honorową za zasługi dla samorządu terytorialnego” - tak argumentują swój wybór władze Kamionki Wielkiej.

Do jej zadań będzie należało m.in. organizowanie pracy urzędu i zapewnienie mu prawidłowego, sprawnego funkcjonowania.

Przypominamy, iż zwolnienia w nowosądeckim magistracie nie obyły się bez echa. Kilku pracowników złożyło pozew przeciwko włodarzowi miasta i przed sądem pracy domagają się przywrócenia na swoje stanowiska oraz odszkodowania. Taką osobą był także Janusz Blachura, który nieco ponad miesiąc temu wygrał proces w sądzie pierwszej instancji i ma zostać przywrócony do pracy.

Fot. UG Kamionka Wielka/
arch. UM Nowy Sącz

Dalszy ciąg kadrowej rewolucji. Kolejne zwolnienia w sądeckim ratuszu

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.