Nie będzie wyborów 10 maja. Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin wystosowali wspólne oświadczenie

Wybory prezydenckie nie odbędą się w planowanym terminie, czyli 10 maja. Wspólne oświadczenie szefa Porozumienia Jarosława Gowina oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego zostało wczoraj wieczorem przesłane mediom i opublikowane na oficjalnych stronach partii. 

,,W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach” – czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński informują, że kiedy minie 10 maja i Sąd Najwyższy stwierdzi nieważność wyborów przez wzgląd na to, że się nie odbyły, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie.

Co więcej, jak czytamy w oświadczeniu, Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji.

Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków i ze względu na sytuację epidemiczną mają odbyć się w trybie korespondencyjnym.

W Nowym Sączu 312 wakatów na członków obwodowych komisji wyborczych. W innych gminach podobnie

Fot. arch. N. Sekuła/
Klaudia Kulak
Źródło/Fot.: oficjalna strona Porozumienia 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]