Nie będzie corocznej kwesty na nowosądeckich cmentarzach

Wielkimi krokami zbliżają się dni, podczas których wspominać będziemy naszych bliskich zmarłych. Ze względu na coraz poważniejszą sytuację pandemiczną, władze apelują, by wizyty przy grobach ,,rozłożyć w czasie” i nie gromadzić się tłumnie 1. listopada na cmentarzach. W związku z tym w Nowym Sączu organizatorzy postanowili odwołać doroczną kwestę pod hasłem ,,Ratujmy Sądeckie Nekropolie”.

– Tegoroczna kwesta byłaby dwudziestą zbiórką środków na odnawianie zabytkowych nagrobków. Z tym większym żalem podejmujemy tę decyzję. Przeważa jednak odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo, zarówno odwiedzających cmentarze, jak również kwestarzy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku bez przeszkód uda nam się powrócić do tej chlubnej tradycji – pisze w imieniu organizatorów Jakub Bulzak, Prezes Związku Sądeczan.

PROTE2

Co roku 1. i 2. listopada na cmentarzach w Nowym Sączu pojawiali się wolontariusze z puszkami. Dzięki datkom udało się już wyremontować dziesiątki nagrobków. Wybierane są one z uwzględnieniem trzech kryteriów: stanu grobowca, osoby, która została tam pochowana oraz tego, czy nagrobek pozostaje bez opieki.

fot. ilustr. pixabay

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]