Muszyna: wkrótce otwarcie Ogrodów Biblijnych

28 kwietnia (piątek) Muszyńskie Ogrody Biblijne otworzą swoje podwoje dla zwiedzających. Zimowa przerwa trwała od 1 listopada 2016 roku.

– To miejsce szczególnego spotkania człowieka z Bogiem, w Jego Słowie, obrazach biblijnych i biblijnej roślinności. To spotkanie prowadzi do zawierzenia Bogu Ojcu i do harmonii – mówi ks. Paweł Stabach, proboszcz parafii św. Józefa, pomysłodawca ogrodów.

Zwiedzanie Ogrodów Biblijnych możliwe jest od wtorku do soboty w godzinach 10-17. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się o pełnych godzinach. W niedzielę można pospacerować po ogrodach od 9. do 17. bez przewodnika. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt w celu rezerwacji czasu zwiedzania.

W ostatnim sezonie Ogrody Biblijne odwiedziło blisko 80 tys. osób.

Fot. UG Muszyna

W Ogrodach Biblijnych można podziwiać około 300 gatunków roślin. W tym roku będzie można zobaczyć nowość: tykwę.
Zdrewniałe i wysuszone, a później ozdobione owoce tykwy mają mnóstwo zastosowań. Wyrabia się z nich naczynia do parzenia yerba mate, a wydrążone tykwy ozdobione przezroczystymi szkiełkami i kamieniami służą jako abażury, szkatułki instrumenty muzyczne, bo pusta w środku tykwa jest nie tylko doskonałym pudłem rezonansowym, ale także ze względu na swój kształt – naturalną grzechotką. W czasach Chrustusa wysuszonych owoców tykwy używano jako… butelek.
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.