Nawojowa, Piwniczna-Zdrój. Uciekał pijany na motocyklu. Schował się za drzewem w lesie

Nawojowa, Piwniczna-Zdrój. Uciekał pijany na motocyklu. Schował się za drzewem w lesie

37-latek uciekał przed policjantami na motocyklu. Jak się okazało, miał kilka powodów. Jednym z nich był alkohol, który spożywał przed podróżą. Nietrzeźwy kierowca schował się w lesie za drzewem i liczył, że nikt go nie znajdzie.

W ubiegły czwartek (6 maja) około godziny 19.40  policjanci Ogniwa Wywiadowczego sądeckiej komendy w trakcie patrolu, na terenie gminy Nawojowa, zauważyli kierującego motocyklem marki Yamaha, który nie miał tablic rejestracyjnych. Mundurowi włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i nakazali zatrzymanie się.

,,Pomimo wyraźnych znaków kierujący nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy, obejrzał się tylko w stronę policjantów, a następnie gwałtownie przyspieszył usiłując uciec. Funkcjonariusze  natychmiast podjęli pościg za uciekinierem, który ostatecznie wjechał do lasu, gdzie porzucił motocykl i schował się za jednym z drzew. Ta „kryjówka” okazała się jednak niewystarczająca i mężczyzna został szybko zatrzymany” – relacjonuje podkomisarz Justyna Basiaga, oficer prasowa KMP w Nowym Sączu.

Mieszkaniec Piwnicznej-Zdoju nie dość, że poruszał się motocyklem niedopuszczonym do ruchu, to jeszcze prowadził mając prawie promil alkoholu we krwi. Co więcej, 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, natomiast miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

,,Teraz niefrasobliwy 37-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Poniesie konsekwencje nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, ale również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania motocyklem niedopuszczonym do ruchu” – informuje podkomisarz Basiaga.

Fot. KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook