Nawojowa: konie w prezencie dla… uczniów!

147 pierwszaków rozpocznie zajęcia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, a w sumie będzie tam uczęszczać blisko trzystu uczniów. Wczoraj uroczyście  w tej placówce, oraz wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki, rozpoczęto rok szkolny.

Do klas pierwszych w szkołach powiatowych pójdzie 1554 uczniów. Wśród nich jest 852 absolwentów szkół podstawowych i 707 absolwentów gimnazjów. Aby stworzyć im jak najlepsze możliwości nauki, zostało utworzonych 57 nowych oddziałów.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyjechał na rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej nie przez przypadek…

Zarząd Powiatu postanowił zakupić dla uczniów… trzy konie! Dwa już przybyły, kolejny pojawi się za kilkanaście dni.

To „prezent” dla wszystkich uczniów – mówił z uśmiechem starosta Marek Kwiatkowski. – Będziecie uczęszczać do klas: Technik hodowli koni i Technik weterynarii, więc ten zakup jest jak najbardziej uzasadniony. Teoria to jedna rzecz, ale nic nie zastąpi praktyki. Konie są młode, ułożone, można na nich jeździć. Macie tu zresztą świetnych trenerów, więc zachęcam do skorzystania z jazdy i pogłębiania swojej wiedzy na temat hodowli tych zwierząt.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, starosta życzył uczniom wytrwałości i czerpania ze skarbnicy wiedzy.

Z prezentem dla młodzieży przybył również poseł Józef Leśniak, który już dwa razy zorganizował wyjazd do Sejmu dla uczniów. Do tej pory skorzystało z niego stu młodych ludzi. We wrześniu taka szansa stoi przez kolejnymi 50 osobami.

Zawsze oprowadzam uczniów po Sejmie. To świetna lekcja patriotyzmu – mówił poseł Józef Leśniak. – Często spotykamy innych parlamentarzystów, młodzież może z nimi porozmawiać i zobaczyć jak wygląda nasza praca „od kuchni”. Często różni się jednak od tego, co przekazują media.

W  spotkaniu w ZSP w Nawojowej, które prowadził dyrektor szkoły Michał Bulzak, wzięli udział m.in.: poseł Józef Leśniak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edward Ciągło, wiceprzewodniczący Rady PN Ryszard Poradowski, uczniowie, nauczyciele i rodzice.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.