Łącko: święto owocobrania na pożegnanie wakacji

Łącko pożegnało wakacje hucznym świętem owocobrania. Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje, które zostały poprzedzone mszą świętą w kościele parafialnym. Po mszy przez wieś przejechała parada traktorów oraz  przemaszerował barwny korowód.

wsb3

Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina przywitał zgromadzonych w amfiteatrze gości. Gromadnie pojawili się na imprezie politycy - dostrzegliśmy między innymi Arkadiusza Mularczyka z żoną, Wiesława Janczyka, Jana Dudę, Elżbietę Zielińską, Józefa Leśniaka, Rafała Skąpskiego, Stanisława Koguta. 

Były degustacje owoców, ciast i regionalnych potraw. 

Minutą ciszy upamiętniono tych, którzy polegli 80 lat temu w obronie naszego kraju. 

Część artystyczną rozpoczął zespół regionalny Górale Łąccy który zaprezentował widowisko ,,Ograbek”. Następnie wystąpił najmłodszy zespół - Jazowiaczek. Przepiękny występ ze śpiewem i tańcem zaprezentowały też zespoły Juzyna z Zawoi, Kotarzanie z Brennej oraz Szczyrzycanie.

Kulminację emocji przyniósł Turniej Wsi. Zmierzyło się ze sobą 11 sołectw. Śmiałkowie uporali się z wbijaniem gwoździ i noszeniem worków ze zbożem. Najodważniejsi spróbowali nurkowania w wiaderku w poszukiwaniu złota, a inni rzucali beretem sołtysa w stronę publiczności. 

W wieczorną atmosferę przeniosły widzów Łucja JasiurkowskaMartyna Dybiec oraz Justyna Mrówka. Wyczekiwany przez wielu koncert zespołu Smokey Cover Band poderwał ludzi na nogi. Muzyka sprawiła, że publiczność zgromadziła się pod sceną na potańcówce.

 

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.