Nawałnica znów dotknęła Sądecczyznę. Połamane drzewa, brak prądu

Od wczorajszego popołudnia z każdej strony naszego regionu znów słychać było strażackie syreny i sygnały wozów pożarniczych. Nawałnica, która przeszła nad Sądecczyzną łamała drzewa, często pozbawiając mieszkańców prądu. Niektóre posesje już zalewała woda.

Awarie sieci energetycznej pojawiły się między innymi w miejscowościach: Korzenna, Rożnów, Roztoka Brzeziny, Grybów, Siołkowa, Krużlowa Wyżna, Krużlowa Niżna, Stary Sącz, Witowice Górne, Bilsko. W niektórych miejscach usterki wciąż są usuwane. Prace mają potrwać najdłużej do godziny 12:00.

,,W wyniku intensywnych burz w gminie Gródek nad Dunajcem uszkodzone zostały cztery stacje transformatorowe na liniach średniego napięcia. Z tego powodu do 231 odbiorców nie dociera prąd” – informowali dziś przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Sporo pracy mieli strażacy, którzy wyjeżdżali głównie do drzew powalonych na drogi. Takie interwencje zanotowano w miejscowościach: Słowikowa, Kamionka Wielka (2 razy), Brzezna, Stróże, Krużlowa Wyżna, Korzenna, Witowice Górne, Moszczenica Niżna, Polna, w Nowym Sączu na ulicach: Kościuszki, Piłsudskiego, Pajora, Batorego i w Starym Sączu na ulicy Węgierskiej. Oprócz tego w Kamionce Wielkiej drzewo przewróciło się na budynek mieszkalny. W Wojkowej, Dubnem i na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu woda zalewała posesje.

Czytaj też: Kamionka Wielka. Wichura powaliła drzewo na samochód

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.