Kamionka Wielka. Wichura powaliła drzewo na samochód

Od poniedziałkowego popołudnia gwałtowna burza przetaczała się przez region. Już wieczorem strażacy podejmowali interwencje związane z powalonymi drzewami, czy podtopieniami posesji.

W Kamionce Wielkiej wichura przewróciła drzewo na samochód.

– O godz. 18.52 (16 sierpnia) zostaliśmy zadysponowani do Kamionki Wielkiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że przy drodze gminnej obok budynków mieszkalnych znajdował się samochód na przyczepce, na które, na skutek silnego wiatru, przewróciło się drzewo – relacjonują strażacy OSP Bogusza.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Druhowie za pomocą pił łańcuchowych pocięli drzewo i usunęli je z pojazdu. Ich działania trwały niespełna godzinę.

Rano o 06.25 strażacy ponownie otrzymali wezwanie do Kamionki Wielkiej. Tym razem do drzewa powalonego na linie energetyczne. Na miejsce zostało zadysponowane pogotowie energetyczne. To jedno z wielu zgłoszeń, jakie dotarły do strażaków dzisiejszej dobry. Interweniowano kilkanaście razy przy zalanych posesjach i powalonych drzewach. O tym informowaliśmy —>Tutaj.

Fot. OSP Bogusza/
OSP Królowa Górna  

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.