Nawałnica i gradobicie kolejny raz przyniosły szkody w regionie. W gminie Łabowa stan pogotowia przeciwpowodziowego

Nawałnica, jaka przeszła dzisiejszym wieczorem nad Sądecczyzną, znów dała się we znaki mieszkańcom regionu. Gwałtowna burza z ulewą i opadami gradu najwięcej szkód poczyniła w gminie Łabowa. 

wsb3

Wystarczyło kilkadziesiąt minut, by doszło do lokalnych podtopień posesji, boisk sportowych, domów, ale i uszkodzeń oraz zamulenia dróg dojazdowych. Wobec szybkiego wzrostu poziomu wód w potokach i rzekach, o godzinie 19:12 wójt gminy Marta Słaby wprowadziła stan pogotowia przeciwpowodziowego w czterech wsiach: Łabowcu, Łabowej, Maciejowej i Uhryniu.

To już kolejna tak dotkliwa w skutkach nawałnica w ostatnim czasie w naszym regionie. Niespełna tydzień temu ulewny deszcz spowodował powódź, która przyniosła masę zniszczeń w powiecie limanowskim, bocheńskim i miechowskim. Straty szacowane są w milionach. 19 czerwca gwałtowna burza spowodowała m.in. w Nowym Sączu liczne podtopienia domów, posesji. Drogi i ulice miasta zamieniły się w rwące potoki, a pokrywy studzienek kanalizacyjnych pod naporem wody zostały wypchnięte i tworzyły niebezpieczną pułapkę na kierowców.

25.06.2020r.

Opublikowany przez Urząd Gminy Łabowa Czwartek, 25 czerwca 2020

Fot. Urząd Gminy Łabowa 

Nowy Sącz/Sądecczyzna: zalane domy, drogi, posesje. Wystarczyła godzinna ulewa [ZDJĘCIA]

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.