Natalia Szczypuła powaliła wszystkich. Urszula Dudziak: jesteś zjawiskiem, cyborgiem

Natalia Szczypuła powaliła wszystkich. Urszula Dudziak: jesteś zjawiskiem, cyborgiem

Natalia Szczypuła dosłownie powaliła jurorów swoim wykonaniem utworu Destiny’s Child ,,Survivor”. Tym razem wyśpiewała sobie półfinał jedenastej edycji The Voice of Poland. Nowosądeczankę mieliśmy okazję zobaczyć w sobotę (22 listopada) na ekranach telewizorów w kolejnym odcinku muzycznego talent show emitowanego na antenie TVP2.

– Natalia to jest zjawisko, cyborg… Nie wiem skąd ona tutaj zleciała do nas. Powaliła mnie wszystkim, co reprezentuje wokalnie, emocjonalnie, jak i również wyglądem – tak podsumowała półfinałowy występ nowosądeczanki wokalistka i kompozytorka jazzowa Urszula Dudziak.

Zachwycona głosem, warsztatem i klasą, z jaką wykonała utwór Natalia, była również Edyta Górniak. Artystka stwierdziła, że nawet gdyby wokalistka miała inną figurę, bardziej puszystą, to niemożliwym byłoby zrobienie tego, czego dokonała.

– Kiedy ty dziewczyno oddychałaś? Możesz mi powiedzieć? To jest oczywiste, że jeśli bierzesz tak dynamiczny oddech, to na przestrzeni utworu musisz stracić intonację, power, kolor głosu, a ty od początku do końca jak z playbacku. To był istny obłęd! W tym utworze fraza jest taka gęsta, a ty znalazłaś sposób, aby na przestrzeni całego utworu nie stracić kolorytu, nasycenia, intonacji i na sam koniec jeszcze tak wskoczyłaś. Salto, salto i potrójne salto – podsumowała Edyta Górniak.

– I wylądowała telemarkiem jadąc rowerem po linie – dodali członkowie zespołu ,,Afromental”, trenerzy muzyczni Natalii. Zarówno Tomson jak i Barnon nie kryli podziwu dla umiejętności wokalnych artystki.

Baron z zespołu ,,Afromental” zwracał uwagę na to, iż Natalia śpiewała za trzy kobiety, bo utwór ten wykonuje trio, co ułatwia śpiewanie i złapanie spokojniejszego oddechu.

– To, że ty umiesz świetnie śpiewać, to już wiedzieliśmy wcześniej. Tym występem pokazałaś na jak wiele cię stać. Stałaś z mikrofonem na scenie i walczyłaś o swoje miejsce w następnych odcinkach. Mam wrażenie, że nie walczyłaś tylko o siebie, a śpiewałaś w imieniu wszystkich kobiet, które muszą walczyć o siebie. To, co zrobiłaś jest absolutnie wybitne. Wszystkie kobiety mogą być z ciebie dumne, tak jak i my jesteśmy jesteśmy dumni jako trenerzy” – wyznał Baron z ,,Afromental”.

Przez wzgląd na pandemię koronawirusa jedenasta edycja muzycznego talent show The Voice of Poland różni się od wcześniejszych. Tym razem program jest nagrywany bez udziału publiczności, a co więcej – o przejściu wokalisty dalej nie decydują telewidzowie za pomocą sms-ów, a jurorzy, którzy przyznają punkty. Dzięki swojemu bezbłędnemu wykonaniu Natalia Szczypuła zauroczyła wszystkich i dostała szansę na walkę o finał. Obecnie jest w ósemce najlepszych wokalistów tej edycji.

Trzymamy mocno kciuki zarówno za wygraną, jak i rozwój muzycznej kariery!

Artykuł dotyczący wcześniejszych zmagań nowosądeczanki przeczytacie —>TUTAJ.

Fot. The Voice of Poland/
screen 

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama