Wkrótce masowe badania przesiewowe mieszkańców Małopolski

Mieszkańcy województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego zostaną poddani badaniom przesiewowym – poinformował na sobotniej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Nie zdradził jednak szczegółów, kiedy dokładnie rozpocznie się masowe testowanie. Wiemy jedynie, że wkrótce. 

– W najbliższym czasie opracujemy, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia badań przesiewowych. Jesteśmy po dyskusji, które regiony wybrać. Będą to: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk – poinformował w sobotę minister Niedzielski.

Wybór padł na regiony, które są jednymi z najbardziej dotkniętych pandemią. Co ciekawe, nie będą testowani mieszkańcy Mazowsza, które od początku pandemii zajmowało pierwsze lub wymiennie ze Śląskiem i Małopolską, drugie miejsce pod względem ilości zakażeń.

– Jeśli chodzi o kwestię badań przesiewowych, to oczywiście będziemy je wykonywali testami antygenowymi – wyjaśniał minister zdrowia.

Przypominamy, do tej pory w Małopolsce potwierdzono 88 495 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 26 462 są aktywne. 60 359 osób zostało uznanych za ozdrowieńców.

Z powodu COVID-19 zmarło 1 590 zakażonych mieszkańców naszego województwa (w tym 468 osób bez chorób współistniejących i 1 122 osoby z chorobami współistniejącymi). Ponadto 84 zakażone osoby zmarły z innych przyczyn niż COVID-19.

[Czytaj także: ,,Galerie handlowe znów będą otwarte, ferie zimowe w jednym terminie”]

Graf. Ministerstwo Zdrowia/
Fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.