“Nasza mała stabilizacja” na deskach CKiS im. Ady Sari w Starym Sączu

“Nasza mała stabilizacja” na deskach CKiS im. Ady Sari w Starym Sączu

Aż trudno uwierzyć, że była to już 358 sztuka zrealizowana przez Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego działającego pod patronatem Stowarzyszenia Animatorów Kultury w Nowym Sączu w prawie stuletniej historii Teatru.

Spektakl na podstawie sztuk Tadeusza Różewicza „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja” i „Dzidzibobo czyli miłość romantyczna po dwukrotnym odwołaniu terminu pierwszego pokazu z powodu pandemii był zaprezentowany w internecie w ubiegłym roku. Teraz wreszcie aktorzy, widzowie doczekali się przedstawienia na żywo. W późny, piątkowy wieczór, na deskach Centrum Kultury i Sztuki W Starym Sączu miłośnicy teatru mogli zobaczyć sztukę i gorąco oklaskiwać aktorów.
– Bardzo, bardzo długo czekaliśmy na to by móc zagrać na żywo – mówił Janusz Michalik. – Tak naprawdę to z duszą na ramieniu czekaliśmy na ten piątkowy wieczór. Marzyliśmy do grze przed publicznością, ale pandemia ma swoje scenariusze. Na szczęście udało się.
Początkowo spektakl miał być grany w sobotę 20.03, ale dyrektor CKiS Wojciech Knapik zadecydował, że lepiej będzie w piątek. I okazało się, że miała rację, bo Teatr mógł zagrać na żywo.

“Nasza mała stabilizacja” – Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego.
Adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne – Janusz Michalik.
Występują: Sławomir Bodziony (On), Monika Zagórowska (Ona), Elwira Michalska (Kobieta), Kamil Jakubowski (Mężczyzna), Grzegorz Racoń (On II), Julia Kaczmarczyk (Ona II), Mieczysław Filipczyk (Drugi), Janusz Michalik (Trzeci).
Realizacja techniczna spektaklu: Ryszard Garwol i Adam Garwol. Realizacja nagrania i montaż: Dariusz Ptak.

Share on twitter
Share on facebook