Nastolatkowie na motocyklu uderzyli w betonowy słup. 18-latek w ciężkim stanie

Nastolatkowie na motocyklu uderzyli w betonowy słup. 18-latek w ciężkim stanie

Dwóch nastolatków w ciężkim stanie trafiło do szpitala po tym, jak jadąc na motocyklu, wypadli z łuku jezdni i uderzyli w betonowy słupek ogrodzenia. Stan 18-latka był krytyczny, w związku z czym na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego do jednego ze specjalistycznych szpitali w Krakowie. 16-latek natomiast z nieco mniejszymi obrażeniami trafił do limanowskiego szpitala. 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22. w miejscowości Podobin w gminie Niedźwiedź. Policjanci otrzymali zgłoszenie o trzech osobach, które poruszają się na jednym motocyklu. Funkcjonariusze udali się na patrol we wskazanym kierunku i zauważyli dwóch chłopaków poruszających się jednośladem typu cross. Wtedy prawdopodobnie nastolatkowie zauważyli radiowóz i chcieli uciec.

– Gdy policjanci dostrzegli motocykl, kierowca nagle przyspieszył i na łuku stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w betonowy słupek ogrodzenia, który znajdował się przy drodze – wyjaśnia w rozmowie z nami nadkomisarz Piotr Wąchała z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. 

Jak dodaje, żaden z chłopaków nie miał kasku. Obaj odnieśli poważne obrażenia. 18-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego ze szpitali specjalistycznych w Krakowie. Jego stan jest ciężki. Natomiast 16-latek, który odniósł mniejsze obrażenia, znajduje się w limanowskim szpitalu.

Fot. ilustracyjne/
arch.dts24.pl

DK 28: zderzenie trzech samochodów. Dwie osoby w szpitalu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.