Nasi też potrafią dobrze kopać „jajo”

Czwarta drużyna ekstraligi rugby po grach jesiennych, Juvenia Kraków przygotowuje się do rundy rewanżowej. Podstawowymi graczami „Smoków” są dwa zawodnicy z naszego regionu: Bartłomiej Janeczko i Michał Jurczyński.

Obaj pochodzą z Nowego Sącza. Pierwszy z nich gra na pozycji skrzydłowego, a drugi jest środkowym.

- Warto wspomnieć, że Janeczko to kapitan naszego zespołu. Jesienią 2019 r. zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu z Niemcami. Wcześniej w drużynie narodowej grał już Jurczyński - przypomniał rzecznik prasowy Juvenii Kajetan Cyganik.

Według jego informacji zawodnicy skończyli treningi na siłowni i jeszcze w tym tygodniu rozpoczną zajęcia na murawie.

W weekend 7/8 marca zostaną wznowione rozgrywki ekstraligi rugby . W pierwszej kolejce rundy rewanżowej zespół ze stolicy Małopolski zagra ze Skrą Warszawa.

Jesienią zarówno Janeczko, jak i Jurczyński mieli swój wkład w historycznych sukcesie krakowian. Juvenia  wywalczyła drugie miejsce w 50. edycji Emirates Airline Dubai Rugby Sevens. „Młode Smoki” występujące w turnieju U19 International przebiły się do wielkiego finału i dopiero tam uległy zespołowi Peregrines z RPA 14:22. Tym samym krakowianie napisali nowy, piękny rozdział historii polskiego rugby.

Turniej w Dubaju jest jednym z największych na świecie turniejów w rugby olimpijskim. Obok 28 najlepszych reprezentacji męskich i żeńskich, rywalizujących w World Sevens Series, na ośmiu boiskach walczą zespoły z całego świata w różnych kategoriach. W sumie 227 drużyn.
Na zdjęciu Michał Jurczyński
WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.