Nalot balonów nad miastem. ,,Przylecieliśmy do Nowego Sącza, bo to fajne miasto”

Tuż po godz. 14.00 oczom sądeczan ukazał się niezwykły widok. Na niebie pojawiły się cztery wielkie balony, które majestatycznie przelatywały w kierunku Krakowa.

– Ta grupa, która latała nad Nowym Sączem, to kadra narodowa oraz Lotnicza Grupa Roleski – opowiada Jakub Dziedziak z Tarnowa. – Przyjechaliśmy do Nowego Sącza na trening. Dlaczego tutaj? Bo to fajne miasto. Kiedy przyjechaliśmy rano, wydawało się, że nie będziemy fruwać, bo był za mocny wiatr. Później aura nam sprzyjała i polecieliśmy – dodał.

W sumie w zajęciach udział wzięło 12 osób, w tym 3 dziewczyny.

– Kiedy startowaliśmy, prędkość wynosiła około 3 km/h, ale już w powietrzu prawie 20. W sumie w powietrzu byliśmy około 40 minut. Wystartowaliśmy z południowej części miasta, a potem lecieliśmy tam, gdzie wiał wiatr – mówi Jakub Dziedziak z Tarnowa.

Dwa balony wylądowały obok siebie na polu nad Łubinką, pozostałe nieco dalej. Sprzęt został bardzo sprawnie zwinięty. Balon sportowy to urządzenie, które waży ok. 150 kg razem z koszem.

Fot. Jerzy Cebula/
Dariusz Ptak

Film. Wojciech Piątkiewicz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.