Stu ludzi z Piątkowej chce do Chełmca

Stu ludzi z Piątkowej chce do Chełmca

Blisko 100 mieszkańców osiedla Piątkowa chce „rozwodu” swojego osiedla z Nowym Sączem. Ludzie wolą mieszkać w gminie Chełmiec. Do urzędu gminy wpłynęła oficjalna petycja w tej sprawie.

– To już poważna sprawa. Wpłynęła do nas oficjalna petycja. Podpisy złożono pod następującą deklaracją: „Ja niżej podpisany/a deklaruję chęć przyłączenia osiedla Piątkowa leżącego w granicach administracyjnych miasta Nowego Sącza do gminy Chełmiec”. Prawie stu mieszkańców osiedla Piątkowa podało swoje imiona i nazwiska, PESEL-e, adresy zamieszkania i złożyło własnoręczne podpisy – mówi wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

– Jestem jak najbardziej otwarty. Może dojdzie nawet do referendum?  – dodaje wójt.

Ciekawostką jest, że o „rozwodzie” myślą nie tylko mieszkańcy Piątkowej. 18 stycznia do urzędu gminy Chełmiec dotarł list mieszkańca sądeckiego osiedla Wólki w tej samej sprawie. Treść cytujemy w ślad za gminną witryną internetową:

Szanowny Panie Wójcie.

(…) analizując sytuację gospodarczo – ekonomiczną gm. Nowego Sącza i gm. Chełmiec oraz mając na uwadze dobro wspólne, proponuję zaadaptowanie osiedla Wólki w Nowym Sączu przez Gminę Chełmiec.

Przecież wystarczy jeden nowy most na rzece Dunajec i w linii prostej do Urzędu Gminy w Chełmcu mamy raptem 1,6 km. Bez mała tyle samo co do ratusza. Przecież rzeka nie musi być dla nas przeszkodą, sprawmy aby była atutem. Jestem rodowitym sądeczaninem, pełnoprawnym obywatelem Nowego Sącza, prawdziwym „pniokiem”. Od ponad 40 lat mieszkam na tym osiedlu i z przykrością muszę przyznać, że nie widzę perspektyw rozwoju w obecnych warunkach. Oczywiście wszystko będzie wymagało odpowiedniej drogi prawnej ale widząc w jakich kategoriach motywacji i sukcesu Pan się porusza uważam, że procedury prawne nie zniechęcą Pana.

(…) Mam nadzieję, że moja propozycja rozwoju obu brzegów Dunajca znajdzie zrozumienie u jednych, a konsternację u drugich.

Pozdrawiam, Pniok.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.