Najlepszy organista w diecezji pochodzi z Marcinkowic i gra u sądeckich jezuitów. Brawo Michał Świderski!

Michał Świderski, najlepszy organista w diecezji

Pochodzi z podsądeckich Marcinkowic. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej  im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Obecnie kontynuuje kształcenie muzyczne w Krakowie. Jest w klasie maturalnej. Michał Świderski został zwycięzcą VI Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej „Cantantibus Organis 2021”, który odbył się w Tarnowie.

Muzyczny talent Michał odziedziczył po ojcu. Pan Bolesław Świderski od ponad 20 lat jest organistą w kościele św. Ducha w Nowym Sączu. Michał poszedł w jego ślady – gra na organach u sądeckich jezuitów na zmianę z tatą.

Festiwal zorganizował Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Jego honorowymi patronami byli biskup tarnowski Andrzej Jeż, prezydent  Tarnowa Roman Ciepiela i starosta Romana Łucarz.

Nagroda za pierwsze miejsce, którą przyznano Michałowi Świderskiemu to 3 tys. zł (fundatorem jest biskup Andrzej Jeż) oraz dziewięć tomów dzieł organowych Jana Sebastiana Bacha.

Drugie miejsce zajęła Anna Rąpała, organistka w Mesznie Opackiej, a trzecie – Marcin Surdziela, organista z Ujanowic.

zdjęcie z archiwum Michała Świderskiego

Czytaj też:

Karolina, Justyna i Michał – czyli znajome twarze w The Voice of…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.