Najczęściej wybierane kierunki wakacyjne 2017 – Ranking

Początek wiosny to ostatni moment na zaplanowanie tanich wakacji za granicą. W biurach podróży kończy się magiczne first minute — czas, w którym można kupić wycieczkę marzeń nawet za mniej niż pół ceny. Na podstawie danych zebranych od największych biur podróży prezentujemy pięć najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków turystycznych na wakacje 2017.

Miejsce 5 – Egipt

Ten afrykański kraj położony nad dwoma morzami, Czerwonym i Śródziemnym, od lat przyciąga turystów egzotyczną kulturą, kuchnią i niespotykanymi atrakcjami przyrody. Gwarantowana upalna pogoda, kryształowo przezroczysta woda nad rafą koralową Morza Czerwonego, pływanie wpław lub na desce, nurkowanie, błogie lenistwo na plaży – taki obrazek polskiego turysty w Egipcie jest jak najbardziej realny. Równie dużym powodzeniem cieszą się wycieczki na pustynię, przejażdżki na wielbłądach, zwiedzanie piramid.

Miejsce 4 – Turcja

Kraj utrzymujący się głównie z turystyki. W praktyce oznacza to luksusowe zaplecze hotelarsko-gastronomiczne, czyste plaże z wypożyczalniami sprzętu sportowego, możliwość brania lekcji nurkowania i pływania na desce. Parki wodne czekają, by zaprezentować swoje atrakcje. Turcja to także kraj pełen zabytków, głównie z okresu starożytności. To tu znajdziemy ślady Marka Antoniusza i królowej Kleopatry. Pogranicze Europy i Azji ukształtowało nie tylko kulturę, ale także kuchnię turecką – nie jest podobna do żadnej innej.

Miejsce 3 – Bułgaria

Słoneczny Brzeg i Złote Piaski to dwa najczęściej wybierane ośrodki turystyczne przez osoby udające się do Bułgarii. Położona nad Morzem Czarnym Bułgaria wygrywa przede wszystkim cenami. Oferuje dokładnie to samo co Turcja, w końcu to dwa sąsiadujące kraje, jednak ceny znacząco się różnią. Nie brak tu luksusowych hoteli, zadbanych i dobrze wyposażonych plaż, okazji do żeglowania i nurkowania. Równie dużym powodzeniem cieszą się wspinaczki w Rodopy. Z tego względu Bułgaria jest równie atrakcyjna latem, co zimą.

Miejsce 2 – Hiszpania

Nie da się jednym tchem wymienić wszystkich atrakcji turystycznych Hiszpanii. Costa Brava i Costa del Sol to z pewnością najbardziej znane hiszpańskie plaże. Jednakże Hiszpania to nie tylko część Półwyspu Iberyjskiego, to także położone na Oceanie Wyspy Kanaryjskie, oraz śródziemnomorskie Baleary, między innymi Majorka i Minorka. W obliczu niestabilnej sytuacji politycznej w wielu krajach Hiszpania zanotowała niespotykany wzrost dochodów z turystyki. Niewątpliwie pocztówkowe plaże i rajska pogoda miały na to znaczący wpływ.

Miejsce 1 – Grecja

Grecja od lat wygrywa w rankingach najbardziej atrakcyjnych kierunków turystycznych. Nie inaczej jest i tym razem. Powód? Do Grecji mamy stosunkowo blisko, ceny nie są wygórowane, a słońce świeci praktycznie przez cały rok. Różnorodność Grecji sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, miłośnicy nadmorskich rozrywek mogą skierować się na jedną w wielu greckich wysp, tu prym wiodą Kreta, Rodos, Korfu i Kos. Na tych, którzy nie lubią morza, a uwielbiają grzebać w mrokach historii, czeka lądowa część Grecji, gdzie wręcz nie można się opędzić od zabytków. Akropol to obowiązkowy punkt programu.

Oferty wycieczek do wymienionych krajów można znaleźć na www.itaka.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.