Nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego zakończony. Rekordzistą Osiedle Wólki

71 wniosków wpłynęło w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Najwięcej projektów nadesłali mieszkańcy Osiedla Wólki, nie pojawił się natomiast żaden wniosek z Osiedla Gołąbkowice. Wśród pomysłów sądeczan dominują inicjatywy związane ze sportem i rekreacją, ale są też pomysły dotyczące dróg, chodników, miejsc parkingowych, czy wydarzeń kulturalnych.

wsb3

Jeden z projektów został wycofany. Weryfikacja pozostałych (70) potrwa do 26 sierpnia. Pod uwagę brana będzie ich zgodność z prawem, zadaniami i dokumentami strategicznymi miasta, a także realna możliwość wcielenia pomysłu w życie. Ostateczna lista projektów zostanie ogłoszona do 16 września.

Od 1 do 8 października potrwa głosowanie, a jego wyniki pojawią się do 15 października.

– W tym roku dwumilionowa kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski została podzielona pomiędzy poszczególne osiedla w oparciu o powierzchnię i liczbę mieszkańców – przypominają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Po 5 wniosków złożyli mieszkańcy Osiedli: Gorzków, Helena, Kilińskiego i Millenium. Z Osiedla Wólki wpłynęło 6 projektów. Spośród wszystkich 71 pomysłów, 32 złożono drogą elektroniczną.

36 wniosków związanych jest ze sportem i rekreacją. Dotyczą na przykład placów zabaw, siłowni pod chmurką, czy boisk, a aż 9 z nich to propozycje utworzenia samoobsługowych stacji naprawy rowerów. 13 projektów dotyczy modernizacji dróg i chodników, a 11 związanych jest z parkingami. Pojawiło się także 6 inicjatyw organizowania spotkań integracyjnych i imprez kulturalnych, 5 pomysłów na małą architekturę i atrakcje turystyczne oraz 2 wnioski dotyczące remontów budynków.

Wszystkie nazwy projektów oraz wnioskowane kwoty zobaczyć można TUTAJ.

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]