Na weselach będą kontrole? „Służby policji mogłyby się tym zająć”

Powinniśmy w jakiś sposób egzekwować ten reżim, który został narzucony na organizatorów wesel – powiedział Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Ministerstwo rozważa prowadzenie kontroli na przyjęciach weselnych.

Okazuje się, że inspektorzy sanitarni mają możliwość skontrolowania przygotowania do wesela, a także tego, czy jest na nim odpowiednia ilość osób. – To jest moja sugestia, to nie jest jeszcze w tej chwili ustalone, czy tak będzie, ale myślę, że jakaś kontrola, czy ewentualnie służby policji, mogłyby się tym zająć – powiedział wiceminister w wywiadzie dla RMF FM.

Jeżeli już nie potrafimy przekonać w sposób łagodny, to niestety, trzeba nałożyć karę na organizatorów wesela, ponieważ czasem jedynym wspomnieniem z tej pięknej, czasem jedynej w życiu imprezy jest to, że pół rodziny zostało zakażone koronawirusem – dodał.

Ma to oczywiście związek z tym, że wiele wesel stało się ostatnio ogniskami zakażeń SARS-CoV-2. O przypadku z Nawojowej informowały ogólnopolskie media, w rejonie było także głośno o weselu w Podegrodziu. Parę dni temu do pocztu pechowych przyjęć dołączyło także to z gminy Mszana Dolna – zakażenie stwierdzono u jednego z członków zespołu muzycznego.

Przypominamy – obecnie w weselu może uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Jeden kelner może obsługiwać nie więcej niż 15 osób, natomiast poszczególne stoły powinny być obsługiwane przez tego samego kelnera (lub przez ten sam zespół kelnerski). Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju (TUTAJ).

KORONAWIRUS RAPORT – 27 lipca. Zmarła kolejna zakażona osoba z Małopolski

fot. ilustr. pexels.com

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.