Konrad Kita. Na upały w Katarze najlepsze są łyżwy

Konrad Kita. Na upały w Katarze najlepsze są łyżwy

To nie były jego pierwsze święta, które spędzał poza domem. Raz zdarzyło mu się być Anglii, gdzie Boże Narodzenie przeżył z dala od rodziny. Teraz Konrad Kita z Nowego Sącza od kilku tygodni przebywa w Katarze. Uczy turystów jazdy na łyżwach.

Jestem instruktorem jazdy na rolkach i łyżwach. W Nowym Sączu i okolicach dzieliłem się swoją pasją ucząc dzieci. Założyłem też stowarzyszenie „Rolki Nowy Sącz”. W Katarze przebywam od 25 października i pozostanę w nim do 30 kwietnia 2023 roku. Wtedy kończy się umowa a Katarczycy będą demontować zbudowaną na czas Mundialu atrakcję – mówi Konrad Kita w rozmowie z DTS.

Mundialowa atrakcja, o której wspomina nowosądecki instruktor, nosi nazwę Al Maha Island Luisail. To wyspa zbudowana specjalnie na czas piłkarskich Mistrzostw Świata. Znajdują się na niej różne strefy wypełnione rozrywką. Większość z nich ma w sobie mnóstwo wakacyjnych ofert: wesołe miasteczko, cyrk czy rollercoastery.

Ale jedna – Winter Wonderland – to zupełne novum, katarskie lodowisko – jedyny taki projekt na świecie, gdzie dzięki najnowocześniejszym technologiom istnieje tafla prawdziwego a nie syntetycznego lodu. Atrakcyjności dodaje fakt, że lodowisko jest zlokalizowane pod gołym niebem, z którego każdego dnia leją się piekielne upały.

Mieszkaniec Nowego Sącza zauważa, że w strefie Winter Wonderland znajduje się nie tylko lodowisko, ale też śniegowa góra, z której dzieci chętnie korzystają przy okazji ślizgawek. (…)

Cały tekst przeczytasz w najnowszym DTS – bezpłatnie pod linkiem:

Reklama