Kolizje, nietrzeźwi kierowcy – święta na sądeckich drogach

Kolizje, nietrzeźwi kierowcy – święta na sądeckich drogach

koniec poszukiwań, Biczyce Dolne, Krynica-Zdrój, Frycowa, dk75, policjant, Jazowsko, trzyletnie dziecko, potrącenie, po procesji, Nowy Sącz, Iveco, kolicja

Jak zwykle w okresie świątecznym na drogach w całej Polsce można było spotkać więcej policyjnych patroli. Jak ostatnie dni wyglądały oczami funkcjonariuszy sądeckiej drogówki?

Od 23 do 26 grudnia policjanci zanotowali 22 zdarzenia drogowe na Sadecczyźnie. Było to 21 kolizji i jeden wypadek, w którym ranna została jedna osoba. Dla porównania – rok wcześniej w okresie świątecznym doszło do dwóch wypadków, a ranne zostały trzy osoby.

Policjanci pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na to czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, udzielają pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo wyprzedzają oraz prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, ponieważ takie wykroczenia stanowią główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych na Sądecczyźnie – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Mundurowi wzięli też pod lupę stan techniczny pojazdów i sprawdzali w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, a przede wszystkim dzieci.

Ponadto funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców. Tym razem zatrzymali trzy osoby prowadzące po alkoholu, a rok wcześniej – sześć.

Wzmożone działania policyjne dotyczące bezpieczeństwa na drogach potrwają do 8 stycznia.

fot. arch. dts24.pl

Czytaj też: Berest. W saunie wybuchł pożar. Interweniowali strażacy