*Na szyciu Blues’a* minął wczorajszy wieczór w Krynicy Zdroju

*Na szyciu Blues’a* minął wczorajszy wieczór w Krynicy Zdroju

To był koncert który udowodnił, że muzyka zespołu Dżem wciąż żyje, porusza aż do głębi oraz łączy pokolenia. W Pijalni Głównej Krynicy Zdroju wczoraj pojawili się fani, których młodość przypadała na okres powstawania tych najbardziej nieśmiertelnych utworów, ale również całe rzesze młodzieży. Jedno łączyło całą publiczność: wszyscy znają teksty piosenek Dżemu jak modlitwę.

Wczorajszy koncert odbył się w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury.

Pięciu wspaniałych muzyków rozgrzało publiczność „jak piec” do czerwoności, gdy na scenie rozbrzmiewały dźwięki: „Czerwony jak cegła„, „Do kołyski„, „W życiu piękne są tylko chwile” i finałowe „Whisky„.

I choć z pierwotnego składu w zespole niezmienni pozostali bracia Beno i Adam Otręba, to trzeba przyznać, że grupa wciąż brzmi doskonale. Gitara basowa, gitara solowa, perkusja, klawisze oraz na prawdę dobry wokal sprawiły, że publiczność nie chciała pozwolić muzykom zejść ze sceny.

Wszyscy domagali się Whisky, które zabrzmiało na zakończenie koncertu i było wisienką na torcie po której publiczność pozwoliła muzykom zakończyć pełen emocji koncert. Tego się nie da opisać, to trzeba było zobaczyć !

Przed koncertem support zagrał zespół Agyness B. Marry z charyzmatyczną wokalistką. Mocne gitarowe brzmienia i ciekawy wokal zachwyciły wszystkich zebranych. Zespół bierze udział w Krynicki Festiwalu Supportów, w którym nagrodą główną jest 40 000 zł na nagranie płyty. Kto był i widział, zachęcamy do wspierania młodych i utalentowanych ludzi. Głos można oddać raz dziennie, korzystając z facebookowego konta. Szczegóły na: festiwalsupportow.pl

Przed nami jeszcze 10 koncertów w Krynicy Zdroju. Zagrają m.in: Bajm, Sylwia Grzeszczak, Perfect, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska, Agnieszka Chylińska, Ira i Kult. A już dziś o 19 swój urodzinowy koncert w ramach trasy koncertowej pt: „L — Live” zagra Grzegorz Turnau.  Na scenie Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju zabrzmią nigdzie nie publikowane utwory z najnowszego – jubileuszowego albumu artysty „L„. W tym roku Turnau świętuje bowiem swoje 50 urodziny oraz 30-lecie pracy artystycznej. Jak zapowiadają organizatorzy występ będzie spektaklem muzycznym podczas którego zabrzmią zarówno najmniej jaki najbardziej znane utwory z jego repertuaru , ale pojawią się również te, zupełnie jeszcze nie znane. To będzie wyjątkowy koncert!

ZAPRASZAMY!

 

Share on twitter
Share on facebook