Ciężkie warunki drogowe w Jasiennej. Nikt nie zgłosił się do przetargu na odśnieżanie

Sobotni, poranek w Jasiennej był dla kierowców koszmarem. Powód: sypnęło obficie śniegiem, a nikt nie przystąpił do przetargu na odśnieżanie tej miejscowości. Przetarg ogłaszano już trzy razy.

wsb3

- Droga w kierunku Korzennej była dziś rano w bardzo złym stanie. Do domu nie dojechałam, bo mieszkam kawałek od drogi głównej i samochód zostawiłam na jednym z pół. Po południu spróbuję dojechać, może się coś zmieni - mówi Pani Sylwia mieszkanka Jasiennej.

W Jasiennej odśnieżanie odbywa się na podstawie zleceń doraźnych. Może to mieć wpływ na tempo wykonywania usługi.

– Żadna firma nie chce podpisać umowy. W tej sytuacji jesteśmy zmuszeni zamawiać usługę w chwili, gdy zajdzie taka potrzeba – mówi Piotr Jeliński, kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych  w Urzędzie Gminy Korzenna.

Niestety warunki atmosferyczne z godziny na godzinę się pogarszają, a intensywnie padający śnieg ma utrzymać się do poniedziałku.

Zimowe utrzymanie dróg w Siedlcach, Słowikowej, Trzycierzu i Łęce, gdzie również nie było chętnych na odśnieżanie, powierzono gminnej spółce: Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych „Korzenna”, które odpowiada także za odśnieżanie dróg w Posadowej, Mogilnie, Korzennej i Koniuszowej.

 

fot. Grzegorz Augustyn

źródło: www.korzenna.pl

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.