Na Sądecczyźnie powstanie Popradzkie Centrum Edukacji Przyrodniczej [ZDJĘCIA]

Na Sądecczyźnie powstanie Popradzkie Centrum Edukacji Przyrodniczej [ZDJĘCIA]

Popradzkie Centrum Edukacji Przyrodniczej

W Rytrze powstanie Popradzkie Centrum Edukacji Przyrodniczej. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę o dofinansowaniu projektu. Całkowita wartość to 14, 3 mln złotych.

– Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę (…) o dofinansowaniu projektu pn. „Budowa i wyposażenie Popradzkiego Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałopolska i siedziby Oddziału ZPKWM w m. Rytro”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

– Projekt Popradzkiego CEP EkoMałopolska jest częścią przedsięwzięcia strategicznego, ujętego w Strategii Rozwoju Województwa „Małopolska 2030”, obejmującego budowę sieci nowoczesnych ośrodków edukacji ekologicznej, które zapewnią mieszkańcom dostęp do edukacji i informacji z zakresu ochrony przyrody i krajobrazu, a także przyczynią się do popularyzacji wiedzy o środowisku i ekologii oraz zrównoważonym planowaniu przestrzennym – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Budynek „Starego Przedszkola” w Rytrze ze względu na stan techniczny jest przeznaczony do rozbiórki. W jego miejscu powstanie zupełnie nowy obiekt, który będzie służył m.in do prowadzenia zajęć edukacyjnych w salach warsztatowych.

– Planowane są zajęcia edukacyjne z grupami zorganizowanymi, otwarte warsztaty i konferencje. Ważnym elementem Centrum będzie interaktywna wystawa związana z Popradzkim PK i wpływem człowieka na bioróżnorodności tego miejsca. W obiekcie znajdzie się też centrum informacji o przyrodzie i eko- turystyce w regionie. Nowy budynek z nowoczesnym wyposażeniem pozwoli urozmaicić ofertę edukacyjną i poprawić jakość nauczania, a dzięki swojej lokalizacji i rozwiązaniom architektonicznym przyczyni się do zwiększenia dostępności – precyzuje biuro prasowe UMWM.

Realizacja projektu startuje już w kwietniu. Planowana data ukończenia: rok 2026. Poniżej wizualizacja.

Czytaj także: Sandecja miała dwie piłki meczowe. Ostateczny cios zadała jednak Stal [ZDJĘCIA]

Fot. Biuro Prasowe UMWM

Reklama