Na Sądecczyźnie jest ponad 40 miejsc przyjaznych psom

Lodziarnia Fanaberia w Nowym Sączu, Restauracja Panorama, popularny sklep Maniuś,  Restauracja Krynicka, Restauracja Cichy Kącik w Krynicy – Zdroju – w tych i wielu innych miejscach w naszym regionie czworonogi są mile widziane. Jak takie instytucje rozpoznać? Po specjalnych naklejkach.

Wszystko w ramach akcji „Miejsca przyjazne psom w Nowym Sączu i okolicach”, którą zapoczątkowała sądeczanka Anna Kowalczyk.

Początkowo w akcję włączyły się hotele i restauracje. Potem dołączyły sklepy i punkty usługowe.

– Nie spodziewałam się aż takiego odzewu. Nasz spis miejsc przyjaznych zwierzakom stale się powiększa. Listę takich miejsc będzie można znaleźć w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej. Będzie ona także zamieszczona w informatorach turystycznych. Nie każdy korzysta z Internetu, czy Facebooka, zatem taka lista w informatorze będzie pomocna dla wielu osób – mówi Anna Kowalczyk.

Pani Anna wraz z innymi osobami zaangażowanymi w inicjatywę chce także stworzyć mapę takich instytucji w naszym regionie.

– To będzie bardzo przydatne turystom przyjeżdżającym w nasze strony z psami – tłumaczy. 

–  Informacje o miejscach przyjaznych dla psów można chyba zamieścić na stronie internetowej Ziemi Sądeckiej – mówi Tomasz Michałowski, z Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza, prezes Stowarzyszenia dla Miasta.

Oprócz katalogowania miejsc, w których mieszkańcy i turyści mogą zatrzymać się z pieskiem, miłośnicy czworonogów prowadzą także kampanię mającą na celu uświadamiać, jak ważne jest sprzątanie po swoich ulubieńcach.

– Niestety wciąż jest z tym problem. Właściciele po psiakach nie sprzątają. Chcemy to zmienić – dodaje pani Anna.

Nalepki można zobaczyć w Nowym Sączu, Piwnicznej – Zdroju, Muszynie, Krynicy – Zdroju.

O inicjatywie pisaliśmy TUTAJ.

 

Weź udział w konkursie!

Fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.