Na przejściu dla pieszych w Świniarsku powstała ,,wzbudzana” sygnalizacja

Na przejściu dla pieszych w Świniarsku powstała ,,wzbudzana” sygnalizacja

Jedno z przejść dla pieszych na ruchliwej drodze powiatowej na trasie Chełmiec-Naszacowice od wczoraj (20 grudnia) jest dużo bezpieczniejsze. Mieszkańcy Świniarska, a przede wszystkim uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej, którzy najczęściej przedostają się na drugą stronę ulicy w tamtym miejscu, mogą już korzystać ze ,,wzbudzanej” sygnalizacji świetlnej.

Jak wyjaśnia starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wzmożony ruch samochodów utrudniał przejście dzieciom i młodzieży. Ponadto kierowcy często nie zwracali uwagi na oznakowane przejście i nie zachowywali należytej ostrożności. Często w tamtym miejscu dochodziło do stłuczek, a dwa razy do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zginęło dwoje dzieci idących do szkoły.

O zamontowanie sygnalizacji świetlnej zwrócił się do starosty kilka miesięcy temu ówczesny poseł, a obecnie wicewojewoda małopolski – Józef Leśniak. Sygnalizacja, która została wczoraj uruchomiona, jest ,,wzbudzana” – zielone światło zapala się dopiero po naciśnięciu przycisku. Inwestycja kosztowała 92 tys. zł.

Wicewojewoda Józef Leśniak i starosta Marek Kwiatkowski przetestowali przejście wraz z dyrektorem szkoły w Świniarsku, radnym powiatowym Pawłem Łabudą oraz grupą uczniów. Dzieci otrzymały też kamizelki odblaskowe.

To kolejna inwestycja władz powiatu nowosądeckiego nakierowana na bezpieczeństwo pieszych. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o trzech przejściach, które zostały doświetlone. Więcej TUTAJ. Co więcej, na 2020 rok planowane jest wykonanie kolejnych 10-12 bezpiecznych przejść dla pieszych na sądeckich drogach.

fot. Paweł Szeliga – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.