Marcinkowice: Festiwal Regionalny jak zwykle pełen barw i atrakcji

„Regionalizm – to jest to!” – przekonywali po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach (gmina Chełmiec). Podczas Festiwalu Regionalnego jak zwykle nie zabrakło atrakcji.

W trakcie wydarzenia można było zobaczyć stroje regionalne, w które przebrali się zarówno uczniowie jak i nauczyciele, a także zapoznać się z gwarą, ludowym śpiewem i tańcem. Młodzież uczyła się haftu koronki klockowej, robienia tradycyjnych ozdób świątecznych, czy zdobienia pierników.

Wszyscy chętnie próbowali regionalnych potraw, przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic i Binczarowej. Największym powodzeniem cieszyły się sodziaki, a także chleb razowy ze smalcem i podpłomyki.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Nowego Sącza, zaprezentowali wyposażenie formacji i historyczny mundur z czasów XX-lecia międzywojennego. Z kolei przedstawiciel Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1PSPAK – Lucjan Kantor przywiózł ze sobą akcesoria żołnierskie i zademonstrował pracę kuźni kowalskiej.

fot. ZS Marcinkowice

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.