Powiat nowosądecki: na trzech przejściach w nocy jasno jak w dzień

Trzy przejścia dla pieszych na drogach powiatowych Sądecczyzny zostały doświetlone, dzięki czemu stały się bezpieczniejsze. Kierowcy mogą teraz z daleka dostrzec kogoś, kto przechodzi przez jezdnię lub zamierza to zrobić.

dts

Mocne, ledowe lampy pojawiły się w miejscowości Tęgoborze, na drodze powiatowej w kierunku Chomranic, w Podegrodziu na trasie do Mokrej Wsi i Jastrzębia oraz w Korzennej na drodze powiatowej: Nowy Sącz - Wojnarowa - Wilczyska.

Przykładowo w Korzennej doświetlone zostało przejście obok szkoły podstawowej. Dzieci bardzo często korzystają z niego już po zmroku, zwłaszcza wracające z zajęć w szkole muzycznej, mieszczącej się w tym samym budynku co podstawówka. Bez wątpienia nowe lampy poprawią ich bezpieczeństwo.

Koszt specjalnego oświetlenia i nowego oznakowania trzech przejść to 74, 77 tys. zł. Zarząd Powiatu aplikował o środki z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Doświetleni przejść dla pieszych na drogach gminnych i powiatowych” i otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 44,86 tys. zł.

Jak zapowiadają przedstawiciele starostwa, na przyszły rok planowane są kolejne takie inwestycje.

fot. Wojciech Błażusiak - Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.