Na polanie w środku lasu wybudują „raj” dla dzieci

Na polanie w środku lasu wybudują „raj” dla dzieci

Miejska Góra, plac zabaw

Na Miejskiej Góry w Starym Sączu powstanie duży plac zabaw, ale nie tylko… Atrakcje dla dzieci znajdować się będą na polanie otoczonej drzewami. W ramach inwestycji wybudowany będzie tor przeszkód, dwupoziomowa ścieżka, plac zabaw i piaskownica, która, jeśli zajdzie taka konieczność – ,,przeistoczy” się w scenę koncertową chociażby podczas Dnia Dziecka.

Polana zostanie ,,odizolowana” od lasu tunelem z drewnianymi elementami, po to, by dzieci podczas zabawy nie wbiegły do niego i się w nim nie zgubiły. Plac będzie położny blisko pierwszej „stacji” ścieżki przyrodniczej w kształcie kul, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów.

– To kolejny krok w zagospodarowywaniu Miejskiej Góry, która od pokoleń jest miejscem wypoczynku starosądeczan. Nowa atrakcja będzie przeznaczona dla najmłodszych – to będzie wielki i oryginalny plac zabaw. To niejako rewitalizacja tej polany, bo niegdyś był tutaj i plac zabaw i altana z miejscem na ogniska – mówi zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki.

Inwestycja ma kosztować około milion złotych. Gmina liczy, że 80% potrzebnej kwoty uda się z unijnych funduszy transgranicznych dzięki współpracy z miastem partnerskim Lewocza. Władze gminy starają się o pozwolenie na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpocznie się ona w 2024 roku.

– Miejska Góra się zmienia, mamy już tam wspomnianą ścieżkę, trasy biegowo rowerowe, leśne molo, czy najstarszy z elementów, że tak powiem wypoczynkowych, ale fajnie sprawdzający się do dziś, czyli prostą platformę widokową zaraz pod leśniczówką. Dla kogoś kto lubi spacery z dala od turystów, biegaczy i wycieczek też jest miejsce, bo Miejska Góra to aż 100 ha lasu – dodaje wiceburmistrz Kazimierz Gizicki.

Czytaj także: Przysietnica. Na Targowisku powstanie platforma widokowa w kształcie precla

Wizualizacje: biuro 55Architekci z Limanowej

 

Share on twitter
Share on facebook