Przysietnica. Na Targowisku powstanie platforma widokowa w kształcie precla

Przysietnica. Na Targowisku powstanie platforma widokowa w kształcie precla

Precel, Targowisko, Stary Sącz

Gmina Stary Sącz otrzymała pozwolenie na budowę kolejnej platformy widokowej. Tym razem powstanie ona w przyszłym roku w Przysietnicy na wzgórzu Targowisko.  Obiekt o kształcie ,,precla” wzniesie się na wysokość 6 metrów nieopodal szlaku prowadzącego na Przechybę. 

Zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki podkreśla, że inwestycja, to część szerszej strategii, jaką od wielu lat gmina Stary Sącz wprowadza w życie, czyli wzmocnienie potencjału turystycznego całej gminy i miasta. To ma przełożyć się na atrakcyjność Doliny Popradu i Beskidu Sądeckiego.

– Z drugiej strony to podejście bardziej lokalne podkreślające walory przyrodnicze i atrakcyjność Przysietnicy. To miejscowość stworzona do agroturystyki, wypoczynku i obcowania z przyrodą –  pieszo, konno, rowerem górskim… Chcemy się w tym kierunku rozwijać – przyznaje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki w rozmowie z naszą redakcją.

Gmina otrzymała właśnie pozwolenie na budowę platformy widokowej w nietypowym kształcie ósemki, albo jak kto woli – „precla”. Położona na wzgórzu Targowisko ( 560 m n.p.m.) nad Przysietnicą zapewni widoki na Beskid Sądecki.

– Jestem pewien, że podobnie jak leśne molo na Miejskiej Górze w Starym Sączu i „ślimak w Woli Kroguleckiej sama w sobie będzie nie lada atrakcją – stwierdza Kazimierz Gizicki.

Koszt budowy oszacowano na około 1 mln 200 tys. zł. Władze gminy planują pozyskać pieniądze na ten cel z Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska – Słowacja 2021-2027.

– Będziemy działać wspólnie z naszym sprawdzonym partnerem –  miastem Lewoczą. Słowacy również planują uatrakcyjnić turystycznie swoją Mariańską Górę – dodaje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Czytaj także: Piwnicznej-Zdroju nie stać na „życie” orkiestry z 95-letnią historią? Mieszkańcy: będziemy walczyć, nie wszystko można przeliczać na złotówki

Wizualizacje: biuro 55Architekci z Limanowej
Share on twitter
Share on facebook