Na Mogielicę

Samochodem jedziemy do Przełęczy Słopnickiej, a stamtąd na parking „Wyrębiska Zalesiańskie”. Tu możemy zostawić pojazd i ruszyć dalej rowerem. Szlak jest oznaczony kolorem niebieskim, tak samo jak trasa narciarstwa biegowego.

WSB2020

Trasa zaczyna się bardzo przyjaźnie – jedziemy szeroką, bitą drogą.  Po lewej stronie mijamy leśniczówkę, jedziemy dalej do skrzyżowania przy krzyżu, gdzie zgodnie z oznaczeniem skręcamy w lewo, a na następnej krzyżówce w prawo.

Zaraz zacznie się ostry podjazd na szczyt Mogielicy, ale dotarcie tam rekompensuje wszelki wysiłek. Na szczycie stoi 20 metrowa wieża widokowa, z której rozciąga się przepiękna panorama na Beskid Wyspowy.

Warto też podejść czy podjechać do stojącego nieopodal Krzyża Papieskiego. Po tych wrażeniach zjeżdżamy w dół do Przełęczy Przysłopek. Ze zjazdem trzeba uważać, mnie wprawni rowerzyści mogą sprowadzić rowery w dół.

Na Przełęczy można zrobić sobie przerwę, stoi tam wiata ze stolikami. Następnie jedziemy zgodnie z oznaczeniem dalej w dół, leśnym traktem aż do parkingu.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.