Na minutę region zamilkł. Słychać tylko syreny strażackie

OSP Czernikowo, minuta dla strażaków tragicznie zmarłych, powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki

O godzinie 18.00 syreny strażackie zawyły w całej Polsce. Także w regionie sądeckim, limanowskim i gorlickim strażacy uczcili pamięć tragicznie zmarłej Eweliny Marchlewskiej i Jana Kwiatkowskiego, którzy zginęli jadąc na akcję gaśniczą. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w Czernikowie (pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie). Po godzinie 5:00 na drodze krajowej nr 10 samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości, jadąc alarmowo do pożaru, zderzył się z autem ciężarowym. Dwóch strażaków zginęło, trzech zostało rannych.

OSP Czernikowo, minuta dla strażaków tragicznie zmarłych, powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki
Fot. za OSP Lipie

W wypadku zginęła 29-letnia Ewelina Marchlewska – strażaczka, pielęgniarka i ratowniczka medyczna oraz 62-letni Jan Zdzisław Kwiatkowski, kierowca, który pracował w Urzędzie Gminy w Czernikowie jako konserwator. O tym pisaliśmy TUTAJ.

Wójt gminy Czernikowo ogłosił żałobę na terenie gminy do 5 grudnia, a strażacy z całej Polski pogrążyli się w żałobie. Strażacka brać oddała hołd zmarłym. Syreny strażackie równo o 18. zawyły także w naszym regionie. Poniżej kilka filmów.

OSP Florynka

OSP Kąclowa

OSP Korzenna

,,Rodzinie, bliskim i strażakom z OSP Czernikowo składamy wyrazy współczucia. Solidaryzując się z rodzinami zmarłych nasz profil zmienia barwy na kolor czarny” – poinformowali strażacy OSP Korzenna.

OSP Ptaszkowa 

OSP Ropa

OSP Piwniczna-Zdrój

OSP Rożnów

OSP Korzenna Centrum

OSP Krużlowa Wyżna

OSP Łabowa

OSP Stary Sącz

OSP Nowy Sącz – Biegonice

OSP Cieniawa

 

Fot. OSP Lipie, OSP Biała Niżna 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.