Na Jaworzynie Krynickiej powstaje taras widokowy

Na Jaworzynie Krynickiej powstaje taras widokowy

Jeszcze w te wakacje nowa atrakcja turystyczna na Jaworzynie Krynickiej będzie dostępna dla zwiedzających. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, stanie się to już na przełomie lipca i sierpnia.

Platforma widokowa wznosi się 10 metrów nad dachem górnej stacji gondolowej (1114 metrów n.p.m.).  Jednocześnie na obiekcie będzie mogło przebywać 50 osób.

,,W ubiegłym roku rozpoczęliśmy prace nad stworzeniem miejsca z którego będzie można zobaczyć niemalże wszystko, bez względu na kierunek. Platforma widokowa View360 będzie właśnie takim miejscem. Położona na wysokości 1022 m nad poziomem morza góruje nad wszystkim dostępnym wokół. Widoki z platformy w przysłowiowe 4 strony świata sprawią, że będzie chciało się wracać i przeżywać to jeszcze raz” – przyznaje w rozmowie z naszą redakcją Tomasz Pasieka, Kierownik Projektów Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka.

Jak dodaje, dla bardziej ciekawskich świata dostępne będą lunety widokowe wraz z panoramami gór i wzniesień. Z górnego poziomu platformy dostępna będzie kilkunastometrowa zjeżdżalnia grawitacyjna dla najmłodszych. Wstęp na zjeżdżalnie będzie bezpłatny, a wstęp na platformę nie przekroczy kilku złotych.

Prawdopodobnie już na przełomie lipca i sierpnia atrakcja będzie dostępna dla turystów.

Fot. Jaworzyna Krynicka/Tomasz Pasieka

Share on twitter
Share on facebook