Nowy Sącz. Chłopcy skusili się na smartband, powerbank, słuchawki i grę. Mają kłopoty

Nowy Sącz. Chłopcy skusili się na smartband, powerbank, słuchawki i grę. Mają kłopoty

policja

Dwóch nastolatków z Sądecczyzny zostało przyłapanych na kradzieży sklepowej. Skusili się na elektroniczne gadżety. O dalszym losie nastolatków w wieku 13 i 14 lat, którzy dwukrotnie dokonali kradzieży, zdecyduje sąd rodzinny. Łupem chłopców padł sprzęt elektroniczny o wartości około 650 złotych.

„Do kradzieży doszło 14 czerwca br. w godzinach popołudniowych w jednym z marketów na terenie Nowego Sącza. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. W rozmowie z pracownikiem placówki handlowej funkcjonariusze ustalili, że chłopcy zostali przyłapani na kradzieży trzech par słuchawek, powerbanka oraz opaski monitorującej aktywność.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że tydzień wcześniej obaj nieletni w tym samym markecie zabrali z półki smartband i grę komputerową. Wyszli ze sklepu nie płacąc. Chłopcy przyznali się do obu kradzieży, a mienie o łącznej wartości około 650 złotych, które padło ich łupem, zostało odzyskane” – relacjonuje Aneta Izworska z zespołu prasowego sądeckiej Policji.

Czytaj też:

Na Jaworzynie Krynickiej powstaje taras widokowy. Wkrótce otwarcie

Share on twitter
Share on facebook