Interaktywna szyba na ul. Jagiellońskiej podpowie co BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

Interaktywna szyba na ul. Jagiellońskiej podpowie co BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

Od dziś  interaktywna szyba przy ul. Jagiellońskiej przez 24 godziny na dobę będzie pomagać turystom w wyszukiwaniu atrakcji na Sądecczyźnie oraz w dotarciu w ciekawe miejsca. Mieszkańców będzie zaś informować o nadchodzących wydarzeniach. Znajdujące się obok Centrum Informacji Turystycznej urządzenie jest – zdaniem prezydenta  – krokiem w celu ożywienia sądeckiej „starówki”.

-Mam nadzieję, że jest to krok do tego, aby ożywić starówkę. Myślę też, że dzięki temu turyści chętniej odwiedzać będą Nowy Sącz, bo będą mieć dostęp do większej ilości informacji o atrakcjach turystycznych w mieście – mówił prezydent Ludomir Handzel.

Na interaktywnej mapie całą dobę będzie można odnaleźć najciekawsze miejsca. Co więcej, skanowany przez aplikację QR kod uruchamia nawigację, która doprowadza do wybranego celu.

Ekran będzie również miejscem ogłoszeń o imprezach w mieście oraz przestrzenią reklamową dla lokalnych przedsiębiorców.

Obsługa jest intuicyjna, dzięki czemu z urządzenia będzie mógł skorzystać każdy. W fazie przygotowań jest też wersja w języku angielskim. Zgodnie z zapowiedzią, jeżeli urządzenie sprawdzi się na Jagiellońskiej, być może podobne zostaną zamontowane również w innych miejscach miasta.

Share on twitter
Share on facebook