Muszyńskie Ogrody Biblijne zapraszają dzieci, zakochanych i ciekawych

To czwarte i zarazem największe tego typu miejsce w Polsce. Parafia pod wezwaniem św. Józefa w Muszynie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wkroczenia w biblijny świat w miniaturze. W pięciu ogrodach tematycznych zajmujących powierzchnię 1,3 hektara można poznać wszystkie gatunki roślin wymienionych w Biblii, a także obejrzeć miniaturowe krajobrazy, architekturę i rzeźby obrazujące poszczególne tematy biblijne.

Ogród pierwszy przedstawia historię zbawienia, od stworzenia świata, aż do wydarzeń przedstawionych w Apokalipsie św. Jana. Prowadzi do niego brama rajska, na której znajduje się płaskorzeźba anioła z mieczem strzegącym wejścia. Na bramie tej widnieje napis w języku łacińskim: VENI DOMINE JESU (Przyjdź Panie Jezu). Ogród ten podzielony jest tematycznie na 4 części: Stary Testament, Życie i działalność Jezusa, Zmartwychwstanie Jezusa i jego ostatnie pouczenia, Listy Apostołów.

Ogród drugi to Ogród Krajobrazów Biblijnych, który ukazuje geografię Ziemi Świętej. Jedna z części tego Ogrodu ukazuje układ geograficzny Ziemi Świętej, a dwie kolejne – to pustynia i elementy krajobrazu rolniczego (m.in. winnica i poletka zbóż).

Ogród trzeci przedstawia wybrane tematy z nauczania proroków. Jest tutaj m.in. winnica z wieżą strażniczą zbudowaną z kamienia.

Ogród czwarty przygotowano specjalnie dla najmłodszych  To Dziecięcy Ogród Biblijny.

Ogród piąty dedykowany jest zakochanym. Ma kształt labiryntu, którego ścieżki prowadzą do utworzonej z bukszpanu ryby, symbolu chrześcijaństwa.

Zwiedzanie Ogrodów Biblijnych jest bezpłatne, można je zwiedzać indywidualnie bądź z przewodnikiem.

fot. TB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.