Bobowa na podium największego Turnieju Minisiatkówki w Europie!

Jakub Kuk, Krzysztof Szpila, Maciej Bogusz i Szymon Wacławik – najmłodsi reprezentanci Ludowego Klubu Sportowego Bobowa stanęli na podium największego Turnieju Minisiatkówki w Europie. Organizowane przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Fundację Polska Siatkówka i Grupę Ferrero rozgrywki trwają przez cały rok, a ich oficjalnym zwieńczeniem jest wielki finał, w którym mierzą się ze sobą najlepsze drużyny ze wszystkich województw. Małopolskę reprezentowały drużyny z Bobowej i Wieliczki.

Głównym celem programu jest propagowanie wśród młodego pokolenia zdrowego stylu życia oraz wyrabianie nawyku uprawiania sportu już od najmłodszych lat. Uczestnicy rozgrywek bardzo szybko przekonują się, że aktywność wpływa świetnie nie tylko na ciało, ale i na ducha.

W rywalizacji finałowej, która odbyła się w Zabrzu brały udział 192 drużyny. Rozegrano 1056 spotkań. Najmłodsi siatkarze grali przy pełnych trybunach, a kibice spisali się wzorowo: były bębny, trąbki oraz flagi.

Kibicowali również dorośli utytułowani sportowcy, między innymi Sebastian Świderski i Piotr Gruszka – wielokrotni reprezentanci Polski.

Emocje na turnieju sięgały zenitu, widać, że zespoły przyjechały na finał bardzo dobrze przygotowane, co oznacza, że cały rok pracowały na to, żeby się tutaj znaleźć – nie krył podziwu 450-krotny reprezentant Polski a dziś członek jej sztabu szkoleniowego i trener GKS Katowice Piotr Gruszka.

Rywalizacji przyglądali się także Paweł Woicki, Piotr Gacek, Wojciech Grzyb (który pojawił się w Zabrzu w podwójnej roli – gwiazdy oraz rodzica, gdyż po raz drugi w finale znalazł się jego syn Michał),  medalistka olimpijska pięcioboistka Oktawia Nowacka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy – tyczkarka Monika Pyrek oraz dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą – Tomasz Majewski.

Zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Bobowa zdobyli brązowe medale w trójkach chłopców. Do zawodów przygotowywali się pod okiem pani trener Iwony Ćwikły.

Pełne wyniki turnieju dostępne są na stronie: kindersport.szps.pl

 fot. Dariusz Lewandowski.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.