Muszynianie zdobyli siedem medali na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych

Z siedmioma medalami wracają modelarze z Klubu Modelarskiego Orion w Muszynie z Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych, które odbyły się we Włocławku.

Na listach startowych imprezy znalazło się ponad 60 najlepszych zawodników – juniorów i seniorów z całej Polski, w tym drużyna muszyńskiego klubu Orion działającego przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. Modelarze muszyńscy zdobyli medale w czterech kategoriach.

W rywalizacji seniorów po złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii S3A – rakiet ze spadochronem sięgnął Maciej Wiśniewski. Trzykrotnie na podium stanął doświadczony zawodnik i instruktor, członek kadry narodowej – Bartłomiej Tokarczyk, który zdobył dwa srebrne medale: w kategorii S3A oraz w najbardziej widowiskowej kategorii makiet S7 , a także brązowy medal w kategorii S9A rakiet z wirnikiem.

Miejsce na podium zapewnił sobie też utytułowany zawodnik Maciej Paluszek, członek kadry narodowej, który tym razem zdobył dwa trofea:  medal srebrny w kategorii S9A i medal brązowy w kategorii S4A- rakietoplan.

W rywalizacji  juniorów srebrny medal w kategorii  S9A zdobył Filip Kapłon.

O muszyńskich modelarzach pisaliśmy TUTAJ.