Muszyna. W jednym z ogródków znaleziono niewybuch

Muszyna. W jednym z ogródków znaleziono niewybuch

Podczas prac w swoim ogródku mieszkanka Muszyny wykopała skorodowany przedmiot, który okazał się być granatem. Na szczęście, wykazała się rozwagą i powiadomiła o tym policję.

Sytuacja miała miejsce w zeszły czwartek (14 października), w południe. Właścicielka jednej z posesji w Muszynie znalazła skorodowany, oblepiony ziemią przedmiot. Przezorna kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, a na miejsce skierowano muszyńskich policjantów. Mundurowi zabezpieczyli teren i wraz ze strażakami z OSP Muszyna pilnowali niewybuchu.

Dzisiaj rano na miejsce przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Saperzy ustalili, że jest to granat przeciwpiechotny typu F1. Groźna „pamiątka z wojny” została zabrana na poligon celem zneutralizowania – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze przypominają – w przypadku znalezienia tego typu podejrzanego przedmiotu, należy niezwłocznie powiadomić policję. Manipulowanie przy niewypale grozi jego detonacją, co może spowodować poważne zranienie lub nawet śmierć osób przebywających w pobliżu.

fot. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama