Muszyna. Piękna wiosna i kolejne atrakcje w parku zdrojowym ,,Baszta”

Muszyna. Piękna wiosna i kolejne atrakcje w parku zdrojowym ,,Baszta”

Wiosnę czuć w powietrzu. Do życia budzi się przyroda. Widać pierwsze kwiaty, pąki i pozieleniałą trawę. W Muszynie nie tylko przyroda będzie przyciągać, ale i kolejne atrakcje w parku zdrojowym Baszta.

W parku im. Antoniego Jurczaka znajdują się: ruiny zamku, dwie pijalnie wody mineralnej, siłownie plenerowe, boisko do gier zespołowych, kamienne plansze do gry w szachy, a także wiaty wypoczynkowe.  Przebiega tam również ścieżka rowerowa, która łączy się z zielonym szlakiem prowadzącym na najwyższy szczyt wschodniego pasma Beskidu Sądeckiego – Jaworzynę (1114 m n.p.m.). Teraz będzie przyciągał rodziny z dziećmi.

,,Powoli dobiegają końca prace w parku rodzinnym Baszta, nad potokiem Szczawnik. Na razie to jeszcze plac budowy, ale widać już zarysy tego ciekawego przedsięwzięcia. W parku będą nie tylko urządzenia i place do zabawy oraz rekreacji, ale też pumptrack, plaże, bar bistro, gdzie rodzice pociech będą mogli odpocząć i spokojnie wypić kawę czy inny napój, zjeść lody czy ciastko” – informuje burmistrz Muszyny Jan Golba.

Co ciekawe, w późniejszym terminie, nad potokiem pojawi się też tzw. podniebny rower, na którym siłą swoich mięśni będzie można pokonać dość długą i piękną widokowo powietrzną trasę.

,,Wykonawcą prac jest komunalna spółka z o.o. Zapopradzie Muszyna. Już dzisiaj zapraszamy do tego pięknego miejsca, które zostanie uruchomione już na wiosnę” – zaprasza gospodarz Muszyny.

Czytaj także: Teraz, teraz, teraz. Między torturą a przyjemnością

Fot. Artur Królikowski/
Muszyna w Necie 

 

Reklama