Muszyna: oddali krew w… muzeum

Krew to jedyne lekarstwo, którego nie można wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi. W Nowym Sączu działa Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, gdzie krew można oddać prawie codziennie. Jednak zapotrzebowanie nie maleje, zwłaszcza w okresie jesiennym. Sporym wsparciem okazują się akcje organizowane w różnych miejscowościach, tak jak ta, która odbyła się w Muszynie.

wsb3

Sezon jesienny to trudny czas dla centrów krwiodawstwa. Wszelkiego rodzaju przeziębienia i infekcje, tak częste w tym okresie, mocno ograniczają liczbę potencjalnych dawców. Niestety w specjalnych bankach wciąż brakuje krwi wszelkich grup.

Wiedzą o tym doskonale organizatorzy akcji krwiodawstwa, która została przeprowadzona w niedzielę w Muszynie. Miejsce, do którego przybywali dawcy, okazało się dość nietypowe – krwią dzielili się bowiem w murach Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego.

W placówce pojawiło się 38 osób chętnych do oddania krwi. Udało się zebrać 10 litrów i 350 mililitrów bezcennego leku.

W Muszynie jak zawsze możemy liczyć na krwiodawców i mieć pewność,  że znaczna ilość krwi zasili nasz  „Bank”  – podsumowali pracownicy sądeckiego Oddziału Terenowego RCKiK w Krakowie, którzy tradycyjnie zajęli się obsługą wydarzenia.

Dla wszystkich chętnych dawców, których ominęła niedzielna akcja, drzwi oddziału terenowego w Nowym Sączu stoją otworem w dni robocze od  godz. 7. do 12. Placówka mieści się przy ul. Kazimierza Wielkiego 9A.

Jak przeczytać można na oficjalnej stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie „Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.”

fot. Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna

 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]