Muszyna: dom w strzępach po wybuchu butli z gazem

Muszyna: dom w strzępach po wybuchu butli z gazem

W sobotni poranek (6 lutego) tuż po godzinie 8.00 mieszkańcy ulicy Kościelnej w Muszynie usłyszeli ogromny huk. W jednym z domów wybuchła butla gazowa propan-butan. Siła eksplozji była na tyle duża, że rozerwała drewniany budynek. W momencie zdarzenia w obiekcie przebywały dwie osoby.

Na miejsce natychmiast zostali zadysponowani strażacy z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Muszyna oraz OSP Muszyna Folwark. Po przybyciu stwierdzili, iż w budynku o konstrukcji murowano-drewnianej doszło do wybuchu gazu. Dodatkowo istniało ryzyko rozprzestrzeniania się pożaru.

,,W chwili wybuchu w domu znajdowały się dwie osoby. Jedna opuściła pomieszczenie o własnych siłach, a druga została ewakuowana przez osobę postronną. W wyniku zdarzenia uszkodzona została część budynku o konstrukcji drewnianej, w której też powstały zarzewie ognia. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu zasilania elektrycznego do budynku” – relacjonują strażacy.

Druhowie polali palące się elementy wodą, sprawdzili kamerą termowizyjną budynek i jego otoczenie oraz rozebrali naruszoną część ściany i dachu domu.

Poszkodowana osoba została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego i trafiła do krynickiego szpitala.

Fot. PSP Nowy Sącz

Reklama