Mularczyk ostro o apelu do premiera w sprawie stadionu Sandecji: To jest teatr polityczny!

W ubiegłym tygodniu prezydent i radni miejscy wystosowali do premiera Morawieckiego pismo w sprawie dofinansowania  z budżetu państwa budowy stadionu Sandecji. Pod apelem od kilku dni zbierane są podpisy mieszkańców i kibiców. Poseł Arkadiusz Mularczyk zaprosił dziś media na konferencję prasową, na której skrytykował tę inicjatywę.

wsb3

Jestem zaniepokojony dyskusją i kierunkiem  w jakim zmierza. Są to działania, które oceniam jako pozorne, jako teatr polityczny, którego efektem na pewno nie będzie pomoc dla MKS Sandecja- mówił Mularczyk

Jak dodał - Ministerstwo Sportu nie finansuje budowy stadionów profesjonalnych klubów.

  • - Nie ma środków ministerialnych na budowę stadionów piłkarskich. Rząd, a przede wszystkim ministerstwo sportu nie przeznaczy środków finansowych na podstawie apelu kierowanego przez radnego czy prezydenta - oświadczył.

Zaznaczył, że wprawdzie istnieją programy ministerialne, w ramach których wspiera się rozwój sportu młodzieżowego, ale z wnioskami o dofinansowanie takich inwestycji występuje wiele miast i gmin. Który z samorządów otrzyma pieniądze - zależy od wyniku konkursu. Co więcej, wszystkie czynności poprzedzać powinno złożenie wniosku do Ministerstwa Sportu wraz ze stosowną dokumentacją.

-Zbieranie podpisów pod apelem do premiera bez projektu technicznego jest dla mnie działaniem kompletnie nieprofesjonalnym i pozornym. Apeluję do pana prezydenta, żeby wziął się do roboty i zagonił pana Baliczka i odpowiedniego wiceprezydenta do pracy. Niech przygotują wniosek techniczny, wszelkie dokumenty i uzgodnienia i złożą wniosek do ministerstwa sportu. Gdy to się stanie, obiecuję, że zrobię wszystko, żeby taki wniosek wspierać.

Poseł Mularczyk zapewnił też, że gdyby projekt został odpowiednio przygotowany, byłby gotów go poprzeć i pomóc pozyskać na niego fundusze.

 

 

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.