Wystawa „Malarze XVI-XIX w. – życie i twórczość”

Wystawa „Malarze XVI-XIX w. – życie i twórczość”

W poniedziałek 4 marca o godzinie 17 w Pawilonie Historii Miasta Gorlice odbędzie się otwarcie wystawy „Malarze XVI-XIX w.”. Będzie ona dostępna dla odwiedzających do 29 marca.

Na wydarzenie zapraszają Urząd Miejski w Gorlicach oraz autor wystawy Wilfried de Meyer. Wystawa przybliża życiorysy, fotografie i dzieła wybitnych malarzy tego długiego okresu.

Czytaj również: Piłkarze Sandecji lepsi od Górnika Zabrze w… tajnym meczu

Wilfried de Meyer to niezwykle ciekawa postać. Ten Belg pochodzący z belgijskiej Antwerpii, obecnie mieszkający w Gorlicach, jako kierowca TIR-a miał okazję zwiedzić wiele państw. Przy okazji interesował się kulturą odwiedzanych krajów, czego efektem są obecnie jego bogate zbiory, które będą mogli oglądać gorliczanie i turyści odwiedzający miasto nad Ropą.

Kolekcjoner w swoich zbiorach posiada wiele medali, znaczków pocztowych czy strojów ludowych z przeróżnych państw. Jego kolekcja kwietnie od pół wieku!

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.