Mszana Dolna. Miał na koncie kilkanaście kradzieży

Mszana Dolna. Miał na koncie kilkanaście kradzieży

Kradzieże w Mszanie Dolnej

W ciągu kilku ostatnich miesięcy na terenie miasta i gminy Mszana Dolna doszło do kilkunastu kradzieży. Policjantom udało się zatrzymać zarówno złodzieja, jak i pasera. Co więcej, odzyskano skradzione sprzęty.

Jak podają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, w okresie od sierpnia 2021 roku do stycznia 2022 roku w gminie i mieście Mszana Dolna doszło łącznie do 3 włamań do prywatnych posesji oraz 13 kradzieży. Łupem złodzieja padały elektronarzędzia i inne sprzęty.

Pod koniec stycznia policjanci z mszańskiego komisariatu zatrzymali podejrzanego mężczyznę z powiatu limanowskiego. Postawiono mu 16 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec Limanowszczyzny przyznał się. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru i poręczenia majątkowego. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

Oprócz złodzieja zatrzymano również mężczyznę, którego zadaniem była sprzedaż sprzętów pochodzących z kradzieży. Postawiono mu trzy zarzuty paserstwa. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec niego również zastosowano środki zapobiegawcze.

Mundurowi zdołali odzyskać sprzęt o wartości około 29 tysięcy złotych. Wszystkim poszkodowanym przekazano odzyskane rzeczy. Co ciekawe, troje z nich nie wiedziało, że zostali okradzeni.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Limanowej


Czytaj też:

Sądecczyzna. Ruszają zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy

Share on twitter
Share on facebook