Możesz zaczepić się przeciwko grypie. Sprawdź gdzie!

Możesz zaczepić się przeciwko grypie. Sprawdź gdzie!

szczepienie

W Małopolsce jest już blisko 400 punktów – placówek medycznych i aptek – gdzie można zaszczepić się przeciwko grypie. Kolejne podmioty zainteresowane wykonywaniem takich szczepień mogą zgłaszać się do Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie do końca września.

Do naszego oddziału cały czas zgłaszają się kolejne podmioty, które chcą szczepić Małopolan przeciwko grypie. Łącznie takich punktów jest już blisko 400. Wnioski od kolejnych przyjmujemy do końca września. Można je składać elektronicznie – mówi Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska, dyrektor Małopolskiego Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

Ważne:

  • Od 1 września w placówkach medycznych m.in. POZ oraz aptekach można przyjąć szczepionkę przeciwko grypie;
  • W Małopolsce jest blisko 400 punktów, gdzie można się zaszczepić. W całym kraju już blisko 4 tysięcy;
  • Do 30 września trwa nabór kolejnych podmiotów zainteresowanych realizacją szczepień przeciwko grypie;
  • Szczepionkę przeciwko grypie można przyjąć w placówkach medycznych m.in. POZ oraz aptekach. Niezbędna do tego jest recepta;
  • Dla kobiet w ciąży oraz seniorów po 75. roku życia szczepionka jest bezpłatna;
  • Z częściową refundacją mogą ją kupić (zgodnie zakresem wskazań refundacyjnych dla poszczególnych preparatów) m.in. osoby w wieku 18-65 lat narażone na ryzyko powikłań pogrypowych oraz seniorzy po 65. roku życia.

Na bieżąco aktualizowana lista wszystkich punktów, które wykonują szczepienia przeciwko grypie, jest dostępna na stronie małopolskiego NFZ. Dorośli mogą wybrać dowolny punkt – np. jedną z wielu szczepiących aptek. Dzieci muszą przyjąć preparat w placówce medycznej. W ich przypadku kwalifikację przed szczepieniem wykonuje bowiem lekarz.

Preparat chroniący przed grypą można przyjąć jednocześnie z innym np. z drugą dawką przypominającą szczepienia przeciwko COVID-19.

Obecnie druga dawka przypominająca preparatu przeciw koronawirusowi jest dostępna dla wszystkich osób 12+, które podstawowy cykl szczepień i ukłucie przypominające mają już za sobą. W Małopolsce działa ponad 730 punktów szczepień przeciw COVID-19 – w przychodniach, szpitalach, aptekach czy galeriach handlowych.

Listę wszystkich miejsc możesz sprawdzić klikając tutaj

 

(DSZ)

czytaj także: 1,5 roku więzienia i 150 tysięcy za śmierć Angeliki. Egzaminator z Gorlic uznany za winnego

Źródło: MOW NFZ Kraków

fot:pexels.com

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama