Możesz spacerować metr nad lustrem wody. Cicho… a zobaczysz braci mniejszych

Nie prowadzi tam jeszcze żaden drogowskaz, ani żaden przewodnik. A ludzie już dopytują: jak tam dotrzeć? Podpowiemy! Tajemnicze miejsce, które już cieszy miłośników obserwacji dzikiej przyrody znajduje się w „trójkącie” który tworzą Poprad, Dunajec i droga wojwódzka 969, nieopodal mostu świętej Kingi, niedaleko ujścia Popradu do Dunajca. Jeśli jesteś przy starosądeckich stawach to jesteś już blisko… Ale możesz długo błądzić zanim znajdziesz drewniane „molo” dzięki któremu można spacerować metr ponad lustrem wody Mętnego Stawu. Okolica jest cudna, więc błądzić warto…

wsb3

Ta konstrukcja to ścieżka prowadząca przez enklawę przyrodniczą „Bobrowisko”. Wybudowano ją dzięki unijnej dotacji. O pieniądze postarała się gmina Stary Sącz.  Zainwestowano 1,5 mln zł.

Drewniana ścieżka ma prawie pół kilometra długości i dwa zadaszone punkty obserwacyjne umożliwiające podglądanie bobrów, łabędzi, płazów i ptaków w taki sposób, aby nie płoszyć „braci mniejszych”. Najłatwiej wypatrzeć łabędzia, który właśnie wysiaduje jaja.

Wstęp jest bezpłatny, a obiekt – monitorowany.

Miejsce idealne aby odetchnąć od zgiełku, zachwycić się dziką przyrodą, ciszą, przypomnieć sobie, że w zasięgu rowerowej wycieczki mamy na Sądecczyźnie skarby.

A teraz obiecana podpowiedź:

Z parkingu przed starosądeckimi stawami i parkiem Lemur wypatruj takiego miejsca:

fot Rafał Kamieński

idź wąską ścieżeczką koło szlabanu, rozglądaj się powoli i uważnie…

 

 

 

 

 

 

A niebawem zobaczysz takie cuda:

 

Enklawa przyrodnicza Bobrowisko oficjalnie otwarta cz.2

Nowa atrakcja turystyczna nie tylko Starego Sącza, ale całego Subregionu Sądeckiego. W pobliżu parku rekreacyjnego "Stawy". Zobaczcie sami.

Opublikowany przez Gmina Stary Sącz Środa, 9 maja 2018

 

fot (ik)

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]